وبلاگ

گربه را در تختخواب خود راه ندهید!

- ۰ Comment. در گربه, نکات نگهداری گربه

خوابیدن با حیوان خانگی پر مو ممکن است به شما آرامش دهد، اما خوابیدن با یک گربه با خطراتی برای سلامتی همراه است!

اختلال خواب
گربه ها قهرمان خواب هستند، و تقریبا ۱۵ ساعت در روز میخوابند، اما چرخه خواب آنها مانند ما نیست. یک گربه اگر کمی چرت بزند ممکن است آمادگی رقابت در بازی های المپیک بچه گربه ها را داشته باشد، و تا ساعت ۲ صبح، دویدن در اطراف اتاق و پریدن از مبلمان را انجام دهد. جدای از توانایی ورزشی، گربه ها ممکن است خر خر کنند، چنگ بزنند و یا به سادگی در طول ساعات خواب شما را بیدار کنند، که میتواند مانع توانایی شما برای استراحت شود و روز بعد احساس کسلی و خواب آلودگی کنید. تحقیقات مربوط به اختلالات خواب در کلینیک mayo نشان داده که بیش از ۲۰ درصد از بیماران که با حیوان خانگی خود میخوابند می گویند که حیوانات خواب آنها را مختل میکنند.
قرار گرفتن در معرض بقایای خاک و توالت گربه
ظروف خاک گربه که مکان های کثیفی هستند و پای گربه ها میتواند خرده های بستر و زباله های آن را جذب کند که میتواند به رخت خواب شما بیایند. در حالی که تشک های لاستیکی در جلو ظرف خاک آنها میتواند میزان آلودگی و زباله ها را که در خانه میریزد، کاهش دهد، شما نمیتوانید آن را از تخت خود خارج کنید مگر اینکه در تختتان گربه نیاوردید.

آلرژی و آسم
به گفته بنیاد آلرژی و آسم امریکا، حدود ۳۰ درصد از مردم، نوعی واکنش آلرژیک به گربه ها و سگ ها دارند و آلرژی به گربه ها دو برابر شایع تر از سگ ها است. پزشکان توصیه میکنند که، اگر کسی حساسیت داشته باشد، باید گربه ها از خانه خارج شوند، اما اقدامات دشواری برای کاهش میزان آلرژی و آسم وجود دارد. با بستن در اتاق خواب خود و استفاده از یک فیلترHEPA خوب، میتوانید آلرژی و آسم را در هنگام خواب مرتفع کنید.

تهدیدی برای کودکان کوچکتر
برای گربه ها کودک خوابیده روی تخت جذاب است و به راحتی میتواند از تخت کودک بالا رفته و در کنار او بخوابد. اما یک گربه میتواند به طور غریزی یک کودک در خواب را خفه کند. پس آن را محافظت کرده و گربه را بیرون نگه دارید.

بیرون انداختن گربه ها از تخت کار دشواری است
گربه ها موجودات ساکن هستند و غالبا با تغیرات در محیط خود سازگار نیستند. اگر به طور ناگهانی تصمیم بگیرید که دیگر گربه خود را بر روی تخت خواب خود نگذارید، حیوان ممکن است به از دست دادن قلمرو خود با رفتار مخرب، از جمله چنگ انداختن وسایل و ترشح پاسخ دهد. کارشناسان توصیه میکنند گربه خود را با اسباب بازی های جدید یا درخت گربه برای صعود در شب آماده کنید تا به آنها چیز بیشتری اختصاص دهید تا بر روی آن تمرکز کنند.

عفونت های انگلی و قارچی
هنگامی که تخت خود را با یک گربه به اشتراک میگذارید، شما همچنین تخت را با هر انگلی که در گربه پنهان شده به اشتراک میگذارید. و بعضی از آن انگل ها میتوانند زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهند. کک ها نمیتوانند در انسان زندگی کنند اما نیش میزنند، که باعث خارش میشود. به همین ترتیب گونه های cheryletiella میتوانند از گربه به انسان بروند و باعث ایجاد خارش شوند. انگل های روده ای گربه، از جمله کرم های گرد و کرم قلاب دار، نیز میتوانند باعث بیماری در افراد شود که از طریق قرار گرفتن در معرض مدفوع گربه منتقل میشود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE
طراحی سایت