وبلاگ

چه غذایی برای سگ مناسب است؟!

- ۰ Comment. در سگ, نکات تغذیه ای سگ

سگها مانند همه موجودات زنده برای زندگی و زنده بودن نیاز به جیره غذایی خاص دارند که هرچه بیشتر این جیره رعایت شود، طول عمر، شادابی ظاهری وسلامتی آنها بیشتر تامین می گردد. پس بین زنده بودن وکیفیت زندگی حیوان خانگی تفاوت بسیار هست که عمده آن به تغذیه او مربوط میباشد.
بدین معنا که غذایی که برای زنده ماندن به اومیدهیم وغذایی که برای سلامتی،شادابی و درخشانی مو وطول عمر هرچه بیشتر حیوان خانگی لازم است، متفاوتند.

سگها جهت تامین نیازهای کامل غذاییشان به ترکیبی ازپروتیین، هیدرات کربن، چربی به همراه ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارند که مقدار هرکدام به عواملی همچون سن حیوان ، وضعیت جسمانی مقدار فعالیت و شرایط محیطی که حیوان در آن زندگی می کند بستگی دارد.

شما بامشاهدات رفتار سگ، مدفوع و میزان فعالیت ان ها میتوانید به ارزیابی غذایی او بپردازید.

– سگ در صورت مناسب بودن غذایش سرحال، شاداب و پر جنب و جوش خواهد بود که البته پر جنب و جوش بودن آنها به عادت آنها نیز بستگی دارد.

– مدفوع تیره، کم حجم و کامی نرم نشان دهنده کارکرد مناسب دستگاه گوارش و هضم کامل غذای مصرفی میباشد. اگر در مدفوع حیوان کف یا غذای خرده شده دیده شد، نشان دهنده این است که سگ در هضم غذای مصرفی به صورت کامل، ناکام بوده و احتمالا غذای انتخاب شده برایش مناسب نبوده (در صورت استفاده ی تازه از این غذا) این موضوع را مورد توجه قرار دهید. همانطور که در ابتدا گفتیم سن حیوان، وضعیت جسمانی، شرایط محیطی و حتی نژاد حیوان در جیره غذایی او تاثیر گزار است. به طور مثال سگ دوستتان از غذایی استفاده میکند که ان را بسیار دوست دارا اما وقتی سگ شما ان نوع غذا را استفاده کرد دچار مشکل و … میشود.

– نکته دیگری که باید توجه داشت بسته به شرایط سگ نباید جیره غذایی حیوان را به سرعت و ناگهانی تغییر داد چرا که ممکن است سگ دچار مشکلات گوارشی گردد (منظور از تغییر کلی میباشد مواد جزئی یا طعم غذا).

ادامه دارد …

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت