وبلاگ

گربه در پت شاپ تاتی پت

نگه داری گربه ها در تابستان

- ۰ Comment. در گربه, نکات نگهداری گربه

این روزها هوا بسیار گرم است و گربه‌ ها هم مانند بسیاری از موجودات دیگر از این گرمای کلافه کننده احساس خوشایندی ندارند. تاتی پت به عنوان یکی از همراهان گربه شما این وظیفه را دارد که تنها در زمینه پت شاپ بلکه در تهیه مقالات نگهداری نیز در کنار شما باشد.

آیا می‌دانید که چگونه در گرمای شدید از گربه مراقبت کنید؟ اگر دانستن این موضوع برایتان اهمیت دارید این مطلب را تا انتها بخوانید.

چگونه به گربه کمک کنیم تا گرما را تحمل کند؟
علاوه بر موارد کلی چون قرار دادن گربه در جای سایه و خنک و بستن درها و پنجره‌ها برای جلوگیری از ورود گرما به خانه که تقریباً بیشتر افرادی که سرپرستی از یک گربه را به عهده گرفته‌اند می‌دانند و سعی در عملی کردن آن‌ها دارند؛ باید ترفندهایی را هم برای پیشگیری از آسیب دیدن گربه در گرمای تابستان به کار برد.

۱- استفاده از یخ در آب
عملی کردن این ترفند بسیار ساده است، می توانید یک بطری ۱/۵ لیتری خالی را بردارید و آن را تا ۵ سانتی‌متر مانده به لبه پر کرده و با درباز در فریزر قرار دهید، صبح روز بعد، ظرف بزرگی را پر از آب کنید، آن بطری را از فریزر بیرون بیاورید و درون ظرف آب قرار دهید.


۲-غذای تازه و خنک بدهید
برای تغذیه گربه‌ها در فصل گرم تابستان حتی می‌توانید به غذاهای یخ‌زده هم فکر کنید.

۳- اگر کولر ندارید…
اگر در خانه کولر ندارید، می‌توانید پارچه مرطوبی را جلوی پنکه قرار دهید تا هوای خروجی آن خنک باشد.

۴- استفاده از مه پاش یا کیسه ژل ضد درد
استفاده از مه پاش یا کیسه ژل ضد درد ( قابل تهیه در پت شاپ ها و داروخانه های انسانی ) از روش‌های دیگر برای حفاظت از گربه در مقابل گرمای سوزان فصل تابستان است شما می‌توانید برای خنک نگه‌داشتن گربه‌تان از مه پاش خانگی استفاده کنید.

چگونه در گرما شدید گربه را بیرون ببریم؟
اگر شما مجبورید که با گربه‌تان به مسافرت بروید یا بیرون ببرید؟ در این مورد هم می‌توانید ژل ضد درد یخ زده را زیر پتوی داخل باکس او قرار دهید تا خنک شود. مه پاش و بطری آب یخ‌زده هم می‌تواند به کاهش دمای بدن گربه در این شرایط کمک کند.

در آخر لازم است این توصیه را بکنیم که پای گربه را بررسی کنید. گربه با پایش نفس می‌کشد و باید همیشه مراقب پاهایش باشید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE
طراحی سایت