وبلاگ

خطر هربال در گربه را جدی بگیرید؛ پیشگیری تشکیل گلوله مو در گربه ها

- ۰ Comment. در گربه, نکات نگهداری گربه

اندازه گلوله های مویی دفع شده توسط گربه ها متفاوت است.

معمولا به طول ۱ اینچ اما هیربال های دفع شده به طول ۵ اینچ و ضخامت ۱ اینچ هم دیده شده.در صورتی که این گلوله ها بزرگ شده و دفع نگردد می تواند سلامت حیوان را تهدید کند.معمولا بخشی از مو های بلعیده شده توسط حیوان به حالت طبیعی از طریق مدفوع دفع می گردد اما مقداری هم دفع نشده و در معده تجمع می یابد و تدریجا تشکیل هیربال می دهد.
این هیربال گاه توسط استفراغ خارج می شود اما این امکان هم وجود دارد که در معده باقی مانده و بزرگ تر شوند  و در نتیجه خطرساز شده و جان گربه را تهدید می کند.

علی رغم آنچه که از نام گلوله مویی برداشت می شود،م وهایی که حیوان استفراغ می کند معمولا گرد نیستند بلکه اغلب حالت کشیده و سیلندری شکل دارند و بیشتر شبیه سوسیس یا سیگار هستند تا توپ. اما مو هایی که در معده گربه باقی می ماند و همراه مدفوع حیوان و یا با استفراغ خارج نمی شود پس از مدتی حالت گرد و توپی به خود می گیرد.در گربه های مبتلا به هیربال شدید علائمی نظیراوغ زدن، استفراغ غذای هضم نشده،تورم ناحیه شکم،اسهال و گاهی عدم توانایی دفع مدفوع به علت انسداد مجاری گوارشی دیده می شود.

اما چگونه از تشکیل این گلوله ها و خطرات ناشی از عدم دفع طبیعی آنها در گربه های خانگی (به خصوص پرشین ها)جلوگیری کنید؟

  • استفاده مرتب و منظم از محصولات تجاری آنتی هیربال (مانند غذای خشک مناسب، خمیر مالت و علف های مخصوص گربه)
  • برس زدن موها با برس های مخصوص گرومینگ گربه جهت برداشت موهای با اتصال سست به بدن. با این کار حجم موهای بلعیده شده توسط حیوان بسیار کاهش می یابد.
  •  علف گربه که به دلیل دارا بودن فیبر به دفع مو ها ی بلعیده شده کمک می کند.
  • قرار دادن آب آشامیدنی کافی در کنار گربه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE
طراحی سایت